Kopasz Bálint, Kiss Tamás, Hagymási Réka és Balla Virág nyerte az egyes számokat a szombati zárónapon a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

A kajakos Kopasz Baálint, aki a verseny első részét betegsége miatt kihagyta, 1000 méteren magabiztos előnnyel végzett az élen Ceiner Benjámin és Erdőssy Csaba előtt. A kenus Kiss Tamást - ugyancsak egy kilométeren - nagyobb erőbedobásra kényszerítette a második helyen célba érkező Bodonyi András, míg a harmadik Kiss Balázs tőlük messze leszakadva ért be a harmadik helyen.

Kopasz Bálint 1000 méteren magabiztos előnnyel végzett az élen Ceiner Benjámin és Erdőssy Csaba előtt Forrás: MTI/Kovács Tamás

A nők sprintszámában a honvédos Hagymási mögött Vad Ninetta és Lucz Anna - Lucz Dóra testvére - végzett a dobogós helyeken, (Lucz Dóra betegség miatt nem indult el), a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa negyedik lett. A kenusok 200 méteres versenye is nagy csatát hozott, itt Balla párostársát, Devecseriné Takács Kincsőt és Lakatos Zsanettet megelőzve lett első.

A rangsoroló verseny tétje az volt, hogy kik lehetnek még tagjai a magyar válogatottnak a jövő hétvégi, szegedi világkupán. Nemzetenként ezúttal is két egység indulhat majd minden számban, a magyaroknál A-hajóként azok szerepelnek, akik tavaly az adott számban vb-résztvevők voltak, B-egységként pedig azok, akik elsőként, vagy az A-egység mögött másodikként végeztek a mostani viadalon.