A legjobb 16 közé jutott Babos Tímea és Kristina Mladenovic a Roland Garroson. A női párosban 1. kiemelt magyar és francia az idei második közös Grand Slam-serlegre hajt és ennek megfelelően vette az összeszokott kettős az újabb akadályt. A grúz Okszana Kalasnyikova és a japán Hibino Nao nem okozott különösebb fejfájást Baboséknak, 64 perc alatt 6:1, 6:4-re győztek.

Babos Tímea a világelsőségért is küzd az idei Roland Garroson, már a döntőbe jutás is azt jelentené, hogy június 11-én ő vezetné a női párosban a világranglistát.

Az út persze nem könnyű, mert Párizsban még soha nem jutott el a negyeddöntőig sem.

Babos Tímea egy lépéssel közelebb a világelsőséghez Forrás: MTI/EPA/Christophe Petit Tesson

Most viszont 1. kiemeltként, a franciák egyik kedvence, Kristina Mladenovic partnereként minden adott ahhoz, hogy tenisztörténeti eredmény szülessen.

A 2. fordulóban ideális ellenfél várt az idei Australian Open-győztes kettősre. Az első játszmában egyetlen rövidzárlat volt, amikor 4:0-nál babos Tímea három kettőshibát adogatva elbukta a szerváját, de izgulni ekkor sem kellett.

A 2. szett kicsit szorosabban alakult, de a különbség ekkor is egyértelmű volt a két egység között.

női páros, 2. forduló
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Hibino Nao, Okszana Kalasnyikova (japán, grúz) 6:1, 6:3