Újabb négy magyar hajó jutott döntőbe a kajak-kenu Eb-n

CEINER Benjámin; VARGA Ádám; KAMMERER Zoltán
Varga Ádám, Kammerer Zoltán, Erdőssy Csaba és Ceiner Benjámin (b-j) a férfi kajak négyesek 1000 méteres versenyszámának középfutama után a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságon
Az öt középfutamos magyar egység közül négy bejutott az A döntőbe a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki nyitónapján, amelyen az 500 és 1000 méteres előcsatározásokat bonyolították le.

Az első délutáni 1000 méteres előfutamban a Kammerer Zoltán, Varga Ádám, Erdössy Csaba és Ceiner Benjámin alkotta kajaknégyes volt érdekelt. A magyar kvartett 00:03:06.548-as idővel a negyedik helyre érkezett be, így a középfutamba került.

Kammerer Zoltán, Erdőssy Csaba, Varga Ádám és Ceiner Benjámin a férfi kajak négyesek 1000 méteres versenyének előfutamában Forrás: MTI/Kovács Tamás

Ezt követően Medveczky Erika és Csipes Tamara szállt vízre olimpiai számban, K2-500 méteren. A magyar páros negyedik helyen ért célba, négytized másodperccel lemaradva a francia egység, Manon Hostens és Sarah Guyot mögött. Medveczky és a szülési szabadsága után visszatérő Csipes párosa az esti középfutamból juthatott be a döntőbe.

Hajdú Jonatán és Fekete Ádám szintén olimpiai számban, C2-500 méteren voltak érdekeltek. A magyar páros remek pályát ment, 01:45.526-os idővel a második helyre futottak be a román Leonid Carp, Victor Mihalaci egység mögött, így a szegedi világkupa ezüstérmesei a középfutamba kerültek.

A Mozgi Milán és Samorácz Tamás alkotta páros K2-500 méteren, olimpiai számban diadalmaskodott az előfutamban.

A magyar egység 01:34.066-os idővel, hét tized másodperccel végzett a fehérorosz Pavel Miadzvedzeu, Mikita Borykau páros előtt, és bejutott a döntőbe.

Mozgi Milán is aranyéremért evezhet Fotó: Szabó Gábor - Origo

A C2-500 méteres előfutamában Balla Virág és Devecseryné Takács Kincső erődemonstrációt tartott. Csaknem két másodpercet ráverve a mezőnyre, 02:13.557-es idővel végeztek az élen a német Lisa Jahn és Sophie Koch egység előtt, ezzel döntőbe kerültek az olimpiai számban.

Az első pénteki középfutamban Kiss Tamás C1-1000 méteren a második helyen ért célba a francia Adrien Bart mögött, ezzel megváltotta a belépőjét az olimpiai versenyszám fináléjába.

A második magyar érdekeltségű elődöntőben Mike Róbert és Korisánszky Dávid volt érdekelt C2-1000 méteren. A kenus páros 03:46.682-es idővel a harmadik helyet szerezte meg, ezzel bejutott a szombat délelőtti döntőbe.

Délelőtt a férfi C1-500 méteres előfutamban Kiss Balázs a harmadik helyen ért célba, így középfutamra kényszerült. A délutáni megmérettetésen az olasz Carlo Tacchini mögött nyolctized másodperccel lemaradva a negyedik helyen végzett, így csak a B-döntőben vehet majd részt.

A rangidős Kammerer Zoltán egysége kiharcolta a döntőbejutást Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az 1000 méteres férfi kajaknégyesnek - amelyben Kammerer Zoltán, Erdőssy Csaba, Ceiner Benjámin és Varga Ádám ül - nem igazán kellett megizzadnia, ugyanis mindössze négy hajó küzdött a középfutamban a továbbjutást érő három helyért, s közülük az örmény már a táv elején leszakadt. Így a cseh, magyar, szerb trió - ebben a sorrendben - "besétált" a döntőbe.

Az utolsó pénteki magyar érdekeltségű középfutamban Medveczky Erika és Csipes Tamara állt rajthoz K2-500 méteren.

A magyar egység tökéletesen kapta el a rajtot, és 01:45.764-es idővel az első helyet szerezte meg, így bejutott a vasárnap délelőtti olimpiai versenyszám fináléjába.

Csipes Tamara (k), Medveczky Erika és edzőjük, Csipes Ferenc a női kajak párosok 500 méteres versenyszámának középfutama után Forrás: MTI/Kovács Tamás

A többi magyar egység már az előfutamból bejutott a fináléba, illetve volt egy kettős - a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert 1000 méteres kajakpáros -, amely kiesett.

Az első döntős napon, szombaton délelőtt tíz finálét rendeznek, ezek közül kilencben lesz magyar hajó.