Federer folytatta menetelését Wimbledonban

tennis Horizontal
Switzerland's Roger Federer reacts after winning against Slovakia's Lukas Lacko during their men's singles second round match on the third day of the 2018 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 4, 2018. Federer won the match 6-4, 6-4, 6-1. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
A címvédő Roger Federer könnyed, háromjátszmás mérkőzésen jutott a wimbledoni nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójába.

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes svájci világsztár szerdai második körös összecsapásán a szlovák Lukas Lackóval találkozott, s úgy győzött, hogy

az első szett végétől a harmadik közepéig adogatóként egymás után 35 pontot nyert meg.

A női mezőnyben a tavaly döntős amerikai Venus Williams az elveszített első felvonás után mindössze egy játékot engedélyezett a román Alexandra Dulgherunak, míg a játéknap talán legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a cseh Karolina Pliskova 74 perc alatt, két játszmában győzte le a kétszeres GS-bajnok fehérorosz Viktorija Azarenkát.

Federernek Lukas Lacko sem okozott gondot Forrás: AFP/Oli Scarff

Az egyesben hétszeres bajnok amerikai Serena Williams is továbbjutott, a második helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki ugyanakkor búcsúzott a további küzdelmektől.

A 36 éves, egyesben 23-szoros Grand Slam-bajnok Williams - akit a világranglista 181. helyezettjeként is a 25. helyen emeltek ki a szervezők - a második fordulóban a rangsorban 135. bolgár Viktorija Tomovával találkozott, és 68 perc alatt győzött. Az amerikai szupersztár - aki gyermeke születése miatt tavaly nem indult Londonban - 32 sikeres első adogatásából mindössze öt pontot veszített el. Serena Williamsnek ez volt sorozatban a 16. győzelme Wimbledonban, ugyanis 2015-ben és 2016-ban is ő nyert.

Kiesett ugyanakkor a második kiemelt dán Caroline Wozniacki: az Australian Open idei győztese ugyan visszajött az orosz Jekatyerina Makarova elleni összecsapás döntő szettjében 1:5-ről, és hárított öt mérkőzéslabdát is, végül 2 óra 11 perc alatt kikapott.

A férfiak versenyében hiába ütött 59 ászt a horvát Ivo Karlovic a német Jan-Lennard Struff ellen, egyszer, döntő szett 11:12-es állásnál elveszítette adogatását, így búcsúzott. Mindez azt jelenti, hogy a négyórás mérkőzésen diadalmaskodó német teniszező lesz a címvédő Roger Federer ellenfele a 32 között.

Meglepetésre búcsúzott viszont a női címvédő Garbine Muguruza, a harmadik kiemelt spanyol játékos a 32 közé jutásért vívott csütörtöki mérkőzésen 1 óra 54 alatt, szettelőnyről kapott ki a világranglistán 47. Alison Van Uytvancktől. A 24 esztendős belga teniszező februárban megnyerte a budapesti tornát.