A holland Dylan Groenewegen nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny hetedik szakaszát pénteken, míg a belga Greg van Avermaet három másodperccel növelte előnyét összetettben.

A Fougeres és Chartres közötti 231 kilométeres etapot meglepően lassan, 40,33 kilométer/órás átlagsebességgel teljesítette a mezőny, amely csupán az utolsó hat kilométerre gyorsult fel igazán. A sprintbefutóban a LottoNL-Jumbo holland kerekese mögött az egyaránt két-két szakaszgyőzelmet aratott kolumbiai Fernando Gaviria, valamint a szlovák Peter Sagan ért célba. A 25 esztendős Groenewegen 2017 után másodszor ünnepelhetett etapsikert a Touron.

Groenewegen 2017 után másodszor ünnepelhetett etapsikert a Touron Forrás: AFP/Jeff Pachoud

A mezőny a győztesével azonos időt kapott, ám Van Avermaet egy részhajrában gyűjtött bónusz másodperceknek köszönhetően minimálisan növelte a különbséget riválisai előtt.

Eredmények, 7. szakasz, Fougeres-Chartres, 231 km:
1. Dylan Groenewegen (holland, LottoNL-Jumbo) 5:43:42 óra
2. Fernando Gaviria (kolumbiai, Quick-Step Floors) azonos idő
3. Peter Sagan (szlovák, Bora-Hansgrohe) a. i.

Az összetett élcsoportja:
1. Greg van Avermaet (belga, BMC) 28:19:25 óra
2. Geraint Thomas (brit, Sky) 6 másodperc hátrány
3. Tejay van Garderen (amerikai, BMC) 8 mp h.

A versenyzőkre szombaton a Dreux és Amiens közötti 181 kilométer megtétele vár. A 105. Tour de France-on a július 29-i, párizsi befutóig 3351 kilométert teljesít a mezőny.