Roger Federer lelépte az ausztrál fenegyereket és a 16 közé jutott

Tennis - Grand Slam Tournaments - US Open - Day 2 Horizontal
Roger Federer of Switzerland celebrates his win against Nick Kyrgios of Australia during Day 6 of the 2018 US Open Men's Singles match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 1, 2018. / AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY
Erre szokták mondani, hogy nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Nick Kyrgios ugyan nyert már Roger Federer ellen és verte Rafael Nadalt, Novak Djokovicot is, de a US Open 6. naoján esélye nem volt a 37 éves svájci ellen. A 20-szoros Grand Slam-bajnok 6:4, 6:1, 7:5-re győzött. A fiatal ausztrálnak négy fogadóelőnye volt, de a brékig nem jutott el az 1 óra 44 perces meccs alatt.

A harmadik forduló legfiatalabb résztvevője, Marketa Vondrousova is továbbjutott a nyolcaddöntőbe szombaton a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében.

A 19 éves cseh játékos a 13. helyen kiemelt holland Kiki Bertenst verte, aki két hete legyőzte a világelső Simona Halepet a cincinnati fináléban.

A tavalyi US Openen döntős Madison Keys szetthátrányból fordított a szerb Aleksandra Krunic ellen.

Roger Federer Nick Kyrgiost győzte le a nyolcaddöntőért Forrás: AFP/Timothy A. Clary

A 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federer sima mérkőzésen lépett túl az ausztrál Nick Kyrgioson.