Az ötödik helyen végzett a Gulyás Michelle, Guzi Blanka páros a mexikóvárosi öttusa-világbajnokság női váltóversenyében.

A vb első napján 13 kettős küzdött az érmekért, a fiatal magyar duó - Gulyás 17, Guzi 19 éves - 19 győzelmet aratott és 29 vereséget szenvedett a vívás során, ezzel a tizedik helyen fejezte be az első számot. A 2x100 méteres úszásban 2:04.63 perccel másodikak voltak a magyarok, lovaglásban pedig a lehetséges 300-ból 286 pontot szerezve a negyedikek.

A kombinált számnak, melyben mindkét váltótag kétszer 800 métert futott és kétszer lőtt, hetedikként vágott neki a magyar páros, 24 másodperccel az akkor harmadik fehéroroszok mögött és végül a negyedik legjobb, 12:36.07 perces eredménnyel ötödikként ért célba.

A dobogóra a fehéroroszok, a németek és a guatemalaiak állhattak fel.

Eredmények:
női váltó, világbajnok:
Fehéroroszország (Anasztaszija Prokopenko, Irina Praszjancova) 1381 pont
2. Németország (Ronja Steinborn, Annika Schleu) 1364
3. Guatemala (Sofia Cabrera, Sophia Hernandez) 1353
...5. Magyarország (Gulyás Michelle, Guzi Blanka) 1322 pont (vívás: 19 győzelem/29 vereség/191 pont, úszás: 2:04.63 perc/301 pont, lovaglás: 286 pont, lövészet-futás: 12:36.07 perc/544 pont)

Szombaton a férfi, vasárnap pedig a vegyes váltót rendezik, majd hétfőtől a hagyományos versenyek következnek.