Nadal Pekingben és Sanghajban sem indul

Nadal
Rafael Nadal of Spain has his knee worked on while playing Juan Martin del Potro of Argentina during their Men's Singles Semi-Finals match at the 2018 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 7, 2018. / AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY
A Davis Kupa-elődöntő után az októberi pekingi és sanghaji tornától is visszalépett a férfi teniszezők világranglistáját vezető Rafael Nadal.

A spanyol sztár, aki első kiemeltként comb- és térdsérülés miatt kénytelen volt feladni az argentin Juan Martin del Potro elleni elődöntőjét a US Openen, szerdán közölte, hogy nem indul Kínában.

A 32 éves, 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal tavaly megnyerte a pekingi viadalt, Sanghajban pedig döntős volt, így távolmaradása sok pontjába fog kerülni. Jelenleg 1860 pontos előnnyel vezet a világranglistán a svájci Roger Federer előtt.

Múlt hétvégén a spanyolok legjobbjuk nélkül 3-2-re alulmaradtak a címvédő franciák vendégeként, így nem jutottak be a döntőbe a DK-ban.