Újabb bravúros győzelmet aratott a teniszező, Piros Zsombor

PIROS Zsombor
Budapest, 2018. szeptember 14. Piros Zsombor örül a cseh Jíri Vesely elleni győzelmének a tenisz Davis Kupa Magyarország - Csehország osztályozóján a Lurdy-ház parkolójában felállított teniszpályán 2018. szeptember 14-én. MTI Fotó: Kovács Tamás
Piros Zsombor legyőzte a negyedik helyen kiemelt spanyol Arian Menendez Maceirast a mexikói Monterreyben zajló, 150 ezer dollár (40,5 millió forint) összdíjazású keménypályás challenger-tenisztornán.

A világranglistán 418. magyar játékos a selejtezőben olasz és ecuadori ellenfelet búcsúztatott, majd a főtábla első fordulójában 2 óra 14 perces csatában 6:1, 5:7, 7:6 (7-4)-re verte kedden az ATP-rangsor 130. helyén álló Maceirast.

Piros Zsombor örül a cseh Jíri Vesely elleni győzelmének a tenisz Davis Kupa Magyarország - Csehország osztályozóján Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 18 éves Piros - aki nemrég a budapesti Davis Kupa-osztályozón is pályára lépett a csehek ellen - a magyar szövetség honlapja szerint az eddig megszerezett 15 ranglistaponttal valószínűleg új karriercsúcsot ér el, mivel a 375. hely környékére jön fel. Az Australian Open tavalyi junior bajnokára a 16 között az amerikai Bjorn Fratangelo (169.) vár.
A mexikói torna másik magyarja, Valkusz Máté (267.) 6:0, 6:4-re kikapott a főtáblán az amerikai Ernesto Escobedótól (220.).