Hosszú Katinka még három aranyérmet betett a karácsonyfa alá

HOSSZÚ Katinka
Hosszú Katinka a 400 méter vegyesúszás döntőjében nyert aranyérmével a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon 2018. december 11-én. MTI/EPA/Roman Pilipej
Hosszú Katinka nemrég négy aranyérmet nyert a kínai rövidpályás úszó-vb-n, de még az ünnepek előtt a svájci Lausanne-ba is elutazott, és ha már ott volt, nem is tétlenkedett, három aranyéremmel térhet haza.

A háromszoros olimpiai bajnok úszó a világbajnokság után nem a pihenést választotta, inkább elutazott egy újabb versenyre. Lausanne-ban pedig a három első hely mellett

a jó hangulatnak, zenének is örülhetett,

így újabb érmeket tehet be majd a karácsonyfa alá.

A háromszoros olimpiai bajnok 200 méter háton, 200 méter vegyesen és 200 méter pillangón diadalmaskodott.

„Ma Lausanne-ban versenyeztem, ahol mindig nagyon jó a hangulat, jó a zene, jók a fények” – írta az Iron Lady a Facebook-oldalán.

A kétnapos svájci eseményen Hosszúhoz hasonlóan több olyan versenyző is rajthoz áll, aki a múlt héten még a kínai Hangcsouban rendezett rövidpályás-világbajnokságon szerepelt.