Folytatódott Cicipasz menetelése az Australian Openen

Australian Open 2019 - Day 9 TENNIS sports January Melbourne Day 9 2019 Australian Open 2019 2019 Australian Open
MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 22: Stefanos Tsitsipas of Greece in action against Roberto Bautista Agut (not seen) of Spain during day eight of the 2019 Australian Open at Melbourne Park in Melbourne, Australia on January 22, 2019. Tsitsipas won the match with 3-1. Recep Sakar / Anadolu Agency
Tovább remekel Sztefanosz Cicipasz az ausztrál nyílt teniszbajnokságon: a húszéves görög játékos kedden legyőzte a spanyol Roberto Bautista Agutot, ezzel pályafutása során először elődöntőbe jutott Grand Slam-tornán.

Cicipasz, aki egy fordulóval korábban a címvédő Roger Federert búcsúztatta, négy szettben, 3 óra 19 perces mérkőzésen bizonyult jobbnak negyeddöntős ellenfelénél.
Ugyancsak először szerepelhet a legjobb négy között GS-viadalon Danielle Collins. A 25 éves amerikai teniszező három játszmában, 2 óra 19 perc alatt győzte le az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.