Babos Tímea meccslabdát hárítva nyert Miamiban

BABOS Tímea
Dubaj, 2019. február 17. Babos Tímea visszaüti a labdát a francia Alizé Cornet elleni mérkőzésen a Duty Free dubaji keménypályás teniszbajnokság női egyes versenyének nyitófordulójában az egyesült arab emírségekbeli városban 2019. február 17-én. MTI/EPA/Ali Haider
Babos Tímea bejutott a Miamiban zajló, 9 millió dollár (2,5 milliárd forint) összdíjazású keménypályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójába, miután hétfőn meccslabdát hárítva legyőzte a svájci Stefanie Vögelét.

A világranglistán 97. rivális a mérkőzés első brékjével 4:2-re meglépett, majd 36 perc alatt játszmaelőnyre tett szert. Babos (105.) a második szettben 3:3 után ismét brékhátrányba került ugyan,

de miután 3:5-ös állásnál hárította ellenfele mérkőzéslabdáját, sorozatban négy gémet tudott nyerni, így egyenlített.

Babos Tímea nyerni tudott Miamiban Forrás: MTI/EPA/Ali Haider

A döntő játszma Babos elbukott szervagémjével indult, de utána a magyar játékos sorozatban öt játékot megnyert, és a

nehézkes hajrát követően végül 2 óra 26 perc alatt győzött.

A két játékos negyedszer mérkőzött meg egymással, Babos harmadszor bizonyult jobbnak.

A főtáblára jutáshoz két mérkőzést kell nyerni a selejtezőben, Babos következő ellenfele az észt Kaia Kanepi lesz, aki a világranglistán a 89. helyen áll.