Fucsovics Márton a második fordulóba jutott a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 36. helyezett magyar játékos hétfőn az amerikai Denis Kudlával találkozott, aki ellen 1/1 volt a győzelmi mérlege. A 82. helyen álló ellenfél 3:3-ig tartotta a lépést Fucsoviccsal, aki ekkor elvette az adogatását, majd 48 perc elteltével kiszerválta az első szettet.

A folytatásban Kudla még kevesebb ellenállást tanúsított, egyre többet rontott, és 0:1 után már nem nyert gémet. Az összecsapás 1 óra 17 percig tartott.

A magyar teniszezőnek már szombat estére is jutott egy élmény: az FC Barcelona elnökének a vendégeként a Camp Nou stadionban tekinthette meg a Barcelona–Real Sociedad labdarúgó bajnoki mérkőzést.

A 27 éves nyíregyházi teniszezőre a 32 között az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz (8.) vár, aki erőnyerőként nem lép pályára az első körben.