Az idei első kajak-kenu válogató záró napján az olimpia bajnok Csipes Tamara elképesztő hajrával legyőzte K-1 1000 méteren a világbajnoki címvédő Bodonyi Dórát. A Honvéd kajakosa így három ezüstérem után arannyal zárta a szolnoki hétvégét.

Csipes Tamara K-1 1000 méteren sokáig hagyta vezetni Bodonyi Dórát - álla a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szövetség beszámolójában. 800-850 méterig úgy tűnt, hogy a szám aktuális világbajnoka az első válogatót is megnyeri, de a Honvéd olimpiai bajnoka remekült taktikázott, hatalmasat robbantott a finisben és nyert Bodonyi, valamint saját csapattársa, Pupp Noémi előtt.

Csipes Tamara kitartóan üldözte Kozák Danutát a válogatón Forrás: Szalmás Péter/Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Csipes Tamara összesen négy számban állt rajthoz a hétvégén. 3 ezüstérem után szerzett K-1 1000 méteren aranyat.

"Irtó büszke vagyok, hogy 500 és 200 egyesben sikerült felzárkóznom az élmezőnybe, de kicsit csalódott is, mert sajnos Erikával a párosunk hibákkal teli volt, a 2. helyen végeztünk, de igyekszünk javítani, mert imádjuk a kis csapatunkat.

- írta a közösségi-oldalára az olimpiai bajnok Csipes Tamara, aki Kozák Danutához hasonlóan szintén elképesztő teljesítménnyel tért vissza szülés után.

Női 1000 méteres párosban összesen két egység állt rajthoz, de két nem akármilyen. Hagymási Réka és Medveczky Erika a 200 méter után szerzett ezüstérem után a leghosszabb távon is odaállt. Medveczky 2 éve Farkasdi Ramónával nyert vb-aranyérmet ebben a számban, tavaly pedig Csipes Tamarával, a másik egység, Bakó Olga és Biben Karina Klaudia pedig korosztályos világbajnok.

Medveczky Erika ezúttal Csipes Tamara helyett Hagymási Rékával ment párost Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

A nagy csata ennek ellenére elmaradt, végig vezetve nyert a rutinosabb duó, vagyis a Hagymási, Medveczky páros.

"Ez a táv fizikailag is hosszú és fejben is, több mint három percig koncentrálni kell, de jó motor volt mögöttem, ez levette rólam a terhet egy kicsit – mondta a K-2 200 méteren világbajnok Hagymási Réka.

Remélem, hogy a második válogatón is nyerünk ebben a számban és a 200-at sem adjuk fel, mert abban is van potencia."

A zárónap egyetlen olimpiai számában, kenu egyes 1000 méteren Kiss Tamás nyert. két héttel ezelőtti rangsorolón is győztes, olimpiai bronzérmes versenyző - aki a közelmúltban igazolt Csepelről Szegedre - a döntőben nagy csatát vívott Bodonyi Andrással, s végül úgy érkezett elsőként a célba, hogy csupán 83 ezredmásodperccel előzte meg riválisát.

Kajak egyes 500 méteren a favorit Kopasz Bálint diadalmaskodott Dombvári Bence és Varga Ádám előtt, míg ugyanezen a távon, a négyes összeállítása szempontjából fontos párosversenyben a Nádas Bence, Tótka Sándor duóé lett a győzelem.

A nőknél a kenu egyesek 500 méteres viadalát Balla Virág nyerte, aki így két párosgyőzelme után három elsőséggel zárta a válogatót.