A nyolcszoros bajnok Roger Federer háromszettes mérkőzésen biztosította helyét a wimbledoni teniszbajnokság férfi versenyének harmadik fordulójában, a harmadik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal négy játszmában legyőzte az ausztrál Nick Kyrgiost, a nőknél nagy meglepetésre a címvédő német Angelique Kerber háromjátszmás mérkőzésen kikapott a világranglista 95. helyén álló amerikai Lauren Davistől, míg a világelső Ashleigh Barty 56 perc alatt jutott tovább.

A húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci világsztár a hazai közönség előtt szereplő Jay Clarke ellen kevesebb mint fél óra alatt nyerte az első játszmát, a másodikat viszont csak rövidítésben hozta. A harmadik szett is sima volt, így a csata 1 óra 39 perc alatt véget ért.

A nyolcszoros bajnok Roger Federer háromszettes mérkőzésen nyert Forrás: AFP/Glyn Kirk

Búcsúzott viszont két jól szerváló játékos, a 9. helyen kiemelt, tavaly elődöntős amerikai John Isner, valamint a 13.-ként rangsorolt horvát Marin Cilic. Előbbi már 2-1-es szettelőnyben volt, ám végül kikapott a kazah Mihail Kukuskintól.

Az első játszmában Nadal irányított, előnyhöz jutott. Ebben a szakaszban Kyrgios egy alkalommal 230 kilométer/órás sebességgel szervált másodszorra, ez minden idők második leggyorsabb ilyen adogatása. A rekordot a horvát Ivo Karlovic tartja 232 km/órával még 2007-ből. Az egyenlítő ausztrál játékos később sportszerűtlenül viselkedett, többször perlekedett a vezetőbíróval, egyszer pedig szándékosan Nadal testére ütötte a labdát nagy sebességgel.

A spanyol Rafael Nadal az ausztrál Nick Kyrgios ellen játszik a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének második fordulójában Londonban Forrás: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

A harmadik játszmában a spanyol sztár rövidítést nyert pályafutása során először Kyrgiosszal szemben, majd ezt megismételte a negyedik szettben is. Végül 3 óra 7 perc alatt diadalmaskodott.

Az első szettet még könnyedén nyerte az esélyesebb Kerber, ám utána a következő két játszmában összesen három játékra volt képes, így 1 óra 57 perc alatt búcsúzott.

Angelique Kerber búcsúzott Wimbledonban Forrás: AFP/Ben Stansall

A kétszeres bajnok Petra Kvitova bejutott a 32 közé. Az All England Clubban 2011-ben és 2014-ben győztes cseh játékos a második fordulóban a francia Kristina Mladenovicot - Babos Tímea párostársát - győzte le két szettben, 1 óra 26 perc alatt.

A világelső Ashleigh Barty a csütörtöki második fordulóban a belga Alison Van Uytvanck (58.) felett diadalmaskodott két játszmában. Pontosan ugyanennyi időt és szettet töltött a pályán a kilencedikként rangsorolt amerikai Sloane Stephens, valamint a 15. helyen kiemelt kínai Vang Csiang is.

Ashleigh Barty Wimbledonban is menetel Forrás: The Yomiuri Shimbun/Yomiuri/Atsushi Taketazu

Az egyéniben hétszeres győztes, tavaly döntős amerikai Serena Williams három játszmában legyőzte a szlovén Kaja Juvant. A világranglistán 133. szlovén játékos nyerte az első játszmát, ám rutinos riválisa a folytatásban hengerelt, így végül 1 óra 36 perc alatt győzött.

Fucsovics Márton drámai csatában búcsúzott Wimbledonban

A világranglista 51. helyén álló Fucsovics Márton öt játszmában kikapott a 10. olasz Fabio Fogninitól a wimbledoni teniszbajnokság második fordulójában. Fucsovics tavaly kétszer találkozott a Wimbledonban 12. helyen kiemelt olasszal. 2018 októberében a pekingi keménypályás tenisztorna negyeddöntőjében Fognini nyert 6:4, 6:4-re, három hét múlva azonban Fucsovics visszavágott, 4:6, 6:3, 6:2-re legyőzte az olaszt a bécsi ATP-torna nyolcaddöntőjében.