A budapesti vívó-világbajnokságon második alkalommal a férfi kardozók selejtező versenyei kezdődtek meg. Lássuk, milyen sajátosságokkal rendelkezik a kard, mint fegyvernem, korábban milyen sikereink voltak és kinek szurkolhatnak a világbajnokságra kilátogató nézők.
Mi is az a kardvívás?
A kardvívás, mint sport a középkori könnyűlovasok harcaiból alakult ki. Ellentétben a párbajtőrrel, ebben a fegyvernemben szúrással és vágással is lehet találatot szerezni. Érvényes felület a csípő feletti rész, mind a törzsön, a karokon és a fejen is lehet érvényes találatot elérni. A három közül a legdinamikusabb fegyvernem, a vágás lehetősége és a meglehetősen nagy találati felület miatt könnyű pontot szerezni. Az átlagos néző számára a vívás a leglátványosabb szakága a kard.

A dicső múlt
Korábbi világbajnokságokon jelentős sikereket értek el a magyar kardvívók. Szatmári András 2017-ben egyéni világbajnoki címet szerzett Lipcsében. Nem csak a fanatikus szurkolók emlékezhetnek a 2007-es kardcsapat döntőbeli győzelmére, ahol az akkor még 17 éves Szilágyi Áron szinte felmosta a padlót a sportág akkori királyával, az orosz Pozdnyakovval. A korábbi világbajnokságokon többek között Nébald György, Gerevich Pál és Kárpáti Rudolf is szerzett egyéni aranyat kardvívásban.
Kiknek szurkolhatunk Budapesten?
A kétszer olimpiai bajnok Szilágyi Áron 4. kiemelként nem selejtez, hanem egyből tagja a 64-es főtáblának. A világbajnok Szatmár András, Decsi Tamás és Gémesi Csanád a részt vesz a kvalfikációban, de mindegyik vívótól elvárható, hogy bejusson a csütörtöki fináléba.
A jegyeket ide kattintva tudja megvásárolni.