Aranyérmet nyert a junior 50 méter puska, fekvő vegyescsapat versenyszámban Hammerl Soma és Dénes Eszter a bolognai sportlövő Európa-bajnokság hétfői napján.

A kontinensviadal eredményközlő honlapja szerint a magyar páros utolsóként jutott a nyolcas döntőbe, ahol minden riválisánál pontosabban lőtt. A szám másik magyar duója, Kiss Viktor és Gáspár Lalita 18. lett. A felnőtteknél férfi 50 méter szabadpisztolyban Szűcs Gergely 509 körös eredménnyel 29. helyen fejezte be a hétfői versenyt. Korábban szintén a felnőtteknél a 17 esztendős Bajos Gitta bronzérmet nyert a női kisöbű sportpuskások 50 méteres, 60 lövéses fekvő versenyében, amely nem olimpiai szám. Ugyanitt Zwickl-Veres Kata 32., Toma Dorina 53. lett.

A férfi 50 méter kisöbű szabadpuska 60 lövéses fekvő - ugyancsak nem olimpiai - versenyszámban Péni István 24., Pekler Zalán 36., Sidi Péter pedig 38. helyen zárt. A bolognai Eb első két napján a magyar junior lövők egy ezüst- és két bronzérmet nyertek: a Hammerl Soma, Klenczner Márton, Kiss Viktor összetételű férfi puskás együttes csapatban második lett 50 méteren összetettben, míg Hammerl szombaton 50 méter fekvőben nyert bronzot. A Dénes Eszter, Gáspár Lalita, Lovász Dorina női puskás válogatott csapatban végzett harmadikként a juniorok 50 méteres összetett számában.