Társoldalunk:

Érmeket és paralimpiai kvótákat is szereztek a magyar úszók a londoni vb-n

2019.09.16. 12:04

Négy érem és két biztos paralimpiai kvóta a magyar úszócsapat eredménye a londoni
paraúszó-világbajnokságon.

A szeptember 9. és 15. között rendezett londoni paraúszó-világbajnokságon Illés Fanni már az első napon megnyerte a csapat végül egyetlen aranyérmét, és az Európa-bajnoki címe után a világ legjobbja lett 100 méter mellúszásban.

Szintén első napon, az újonc Száraz Evelin óriási ováció kíséretében bronzérmet nyert kategóriájában, szintén 100 méter mellúszásban, így a Vasas sportolói első napon két érmet és egy, a világbajnokság első-második helyezettjeinek járó paralimpiai országkvótát is szereztek.

Pap BiankaForrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A második napon szintén a Szabó Álmos irányításával működő Vasas Paraúszó Szakosztály sportolója, Pap Bianka szerzett érmet a csapatnak, bronzérmet nyert 200 méter vegyesen. Pap Bianka a világbajnokság utolsó előtti napján címvédőként, 100 méter háton mindösszesen egyetlen századdal csúszott le az aranyéremről és nyert ezüstérmet, az ezüstéremmel a második biztos paralimpiai kvótát szerezve Magyarországnak.

A világbajnokságon hét magyar sportoló indult, és a nevezések, elért időeredmények alapján mind a hét sportoló, Adámi Zsanett, Illés Fanni, Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Száraz Evelin, Iván Bence és Tóth Tamás is elérte a szükséges MQS szintidőket, ott lehetnek a tokiói paralimpiai játékokon 2020-ban.

Dr. Sós Csaba szövetségi kapitány értékelése alapján a magyar csapat összességében jól teljesített, a nemzetközi mezőny pedig láthatóan erősödött, nagyon sok újonc, fiatal versenyző tűnt fel.

 

Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke elégedett a paraúszók két kvótájával.

Eredmények:

Illés Fanni (Vasas) edzője: Szabó Álmos
100 méter mell (SB4) 1. helyezés - paralimpiai kvóta
100 méter gyors (S6) 8. helyezés
200 méter vegyes (SM6) 13. helyezés
100 méter hát (S6) 9. helyezés

Pap Bianka (Vasas) edzője: Szabó Álmos
200 méter vegyes (SM10) 3. helyezés
400 méter gyors (S10) 5. helyezés
100 méter gyors (S10) 9. helyezés
100 méter hát (S10) 2. helyezés - paralimpiai kvóta

Száraz Evelin (Vasas) edzője: Szabó Álmos
100 méter mell (SB5) 3. helyezés
200 méter vegyes (SM6) 12. helyezés
100 méter hát (S6) 11. helyezés

Adámi Zsanett (UTE) edzője: Magyarovits Zoltán
100 méter hát (S2) 4. helyezés
50 méter hát (S2) 4. helyezés

Konkoly Zsófia (PSN Zrt.) edzője: Jancsik Árpád
100 méter hát (S9) 6. helyezés
100 méter pillangó (S9) 7. helyezés
400 méter gyors (S9) 7. helyezés
200 méter vegyes (SM9) 9. helyezés

Iván Bence (PSN Zrt.) edzője: Jancsik Árpád
200 méter vegyes (SM6) 9. helyezés
100 méter mell (SB6) 10. helyezés

Tóth Tamás (Vasas) edzője: Horváth Péter
100 méter hát (S9) 8. helyezés
100 méter pillangó (S9) 16. helyezés
200 méter vegyes (SM9) 5. helyezés
50 méter gyors (S9) 17. helyezés