Budapest/Harrogate, 2019. szeptember 27., péntek (MTI) - Vas Kata Blanka hetedikként ért célba a junior nők mezőnyversenyében a yorkshire-i országúti kerékpáros világbajnokság pénteki versenynapján.

A vb honlapja szerint a 18 éves magyar versenyző – aki egy hónapja a hegyikerékpárosok világbajnokságán negyedikként zárt korosztályában – három másodperccel kapott ki a győztes amerikai Megan Jastrabtól. Ezzel a hazai szövetség honlapja szerint a magyar női kerékpársport legjobb országúti világbajnoki helyezését érte el.

A másik magyar induló, Jordán Dorka - aki a hétfői időfutamon 50. lett - 77. helyen ért célba a 86 kilométeres távon.

A befutó:

Az U23-as korosztály férfi versenyében a maximális, ötfős létszámmal vett részt a magyar válogatott: Valter Attila a 33., Peák Barnabás a 37., Karl Ádám a 76., Dina Dániel pedig a 100. lett a 157 fős mezőnyben, Fetter Erik viszont nem ért célba.