Djokovic ötödször lett bajnok Párizsban

Horizontal
Novak Djokovic és Denis Shapovalov
Novak Djokovic pályafutása során ötödször nyerte meg a párizsi keménypályás férfi tenisztornát, miután az 5,8 millió euró (1,8 milliárd forint) összdíjazású verseny vasárnapi döntőjében két szettben győzött Denis Shapovalov ellen.

A világelső szerb teniszező a fináléban nem sok esélyt adott 20 éves kanadai riválisának, aki felett 68 perc alatt diadalmaskodott.

Djokovic győzelme ellenére is visszacsúszik a második helyre a világranglistán, amit hétfőtől - 640 pontos előnnyel - Rafael Nadal vezet majd. A spanyol teniszező Párizsban az elődöntő előtt hasfalsérülés miatt visszalépett, ám mivel tavaly nem szerepelt a tornán, az itt szerzett pontjaival Djokovic elé kerül az ATP-rangsorban.

Novak Djokovic és Denis Shapovalov Forrás: AFP/Christophe Archambault

A szerb játékos pályafutása 34. ezres versenyén diadalmaskodott, így csak egy siker választja el a vonatkozó ranglistát vezető Nadaltól. Djokovic összességében 77. ATP-tornagyőzelmét aratta.

Az évadzáró londoni világbajnokság jövő vasárnap rajtol.

Djokovic (szerb, 1.)-Shapovalov (kanadai) 6:3, 6:4