Stefanos Tsitsipas könnyedén, két játszmában verte Alexander Zverevet a Londonban zajló férfi tenisz-világbajnokság szerdai napján, sikerével pedig biztosította helyét az elődöntőben.

A hatodikként rangsorolt görög játékos esélyt sem adott hetedik helyen kiemelt német ellenfelének, akinek mindössze egyetlen esélye volt az egész mérkőzésen, hogy fogadóként játékot nyerjen, miközben Tsitsipas az első szettben egyszer, a másodikban kétszer vette el Zverev adogatójátékát.

Stefanos Tsitsipas szédületes formában játszik a vb-n Forrás: AFP/Adrian Dennis

A 21 éves Tsitsipas hétfőn Danyil Medvegyevet is megverte két játszmában, így a torna történetének első görög játékosa lett, aki négy közé jutott.

A csoport zárónapján, pénteken a világelső Rafael Nadalnak pont Tsitsipas ellen kell kivívnia a továbbjutást. Ehhez az is kell, hogy a másik mérkőzésen Medvegyev legyőzze Zverevet.

Tenisz, ATP-világfbajnokság, London
Andre Agassi-csoport, 2. forduló:

Stefanos Tsitsipas (görög, 6.)-Alexander Zverev (német, 7.) 6:3, 6:2

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Danyiil Medvegyev (orosz, 4.) 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4)
Az állás: 1. Tsitsipas 2 győzelem/0 vereség, 2. Zverev 1/1 (2-2), 3. Nadal 1/1 (2-3), 4. Medvegyev 0/2