Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen bejutott a döntőbe szombaton a Glasgow-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A délelőtti előfutamok során a magyarok közül elsőként Gyárfás Bence és a 33 évével Eb-korelnök Takács Krisztián lépett rajtkőre 50 méter pillangón: előbbi 23.79 másodperccel a 35., utóbbi 24.06-tal a 40. helyen zárt. Ugyanebben a számban Szabó Szebasztián 22.93 másodperccel a 10. helyen került az esti elődöntőbe.

Férfi 100 méter gyorson négy magyar lett volna érdekelt, de Szabó Szebasztián végül visszalépett, Kozma Dominik 48.10-es idejével a 28. lett. Az 50 méteren bronzérmes Lobanovszkij Maxim és Németh Nándor egy futamban kapott helyet, előbbi 47.75-tel a 22. lett, utóbbi 47.37-tel a 11. helyen jutott tovább.

Női 200 méter gyorson végül csak Késely Ajna ugrott medencébe, a 800-on ezüstérmes magyar versenyző egyéni legjobbjától mindössze öt századdal elmaradva 1:57.45 perccel a 13. lett. Az MTI-nek elmondta, délelőtti úszásnak ez nem volt rossz, és ha valamilyen "isteni csoda folytán" bekerült volna a döntőbe, akkor is visszalépett volna, ugyanis 400 méteren több esélye van jó eredmény elérésére.

Bordás Beatrix 100 méter pillangón 59.77 másodperccel a 23. lett.

A 17 éves, 400 méter gyorson augusztusban junior-világbajnok Zombori Gábor 100 méter vegyesen 54.19 másodperces egyéni csúccsal a 26., míg a 400 méter gyorson ötödik, 400 méter vegyesen negyedik Holló Balázs - ugyancsak karrierje eddigi legjobbjával, 54.79-cel - a 35. helyen végzett.

Hosszú Katinka döntős 200 méter vegyesen a rövidpályás úszó-Eb-n Forrás: MTI/Mti Fotószerkesztőség/Illyés Tibor

Magyar szempontból a nap zárószámában, női 200 méter vegyesen hárman is érdekeltek voltak: a 17 esztendős Szabó-Feltóthy Eszer 2:12.80 perces nagy egyéni csúccsal nyerte futamát, amivel a 18. lett. A 400-on és 100-on, illetve 200 pillangón már aranyérmes Hosszú Katinka - a magyar úszósport története ezredik érmének tulajdonosa -, valamint a 400 vegyesen ezüst-, 200 pillangón bronzérmes Jakabos Zsuzsanna egy futamban, fej fej mellett haladva csapott célba az első két helyen 2:09.12, illetve 2:09.42 perces idővel. Előbbi összesítésben a harmadik, utóbbi az ötödik idővel került a szám fináléjába, amelyet közép-európai idő szerint 18.30 órakor rendeznek.