Hosszú Katinkát kétszer is legyőzték a rövidpályás úszó-ob-n

HOSSZÚ Katinka; JAKABOS Zsuzsanna
Glasgow, 2019. december 6. A győztes Hosszú Katinka (b) és a harmadik helyezett Jakabos Zsuzsanna a célban a 200 méteres pillangóúszás döntőjében a glasgow-i rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 2019. december 6-án. MTI/Illyés Tibor
Hosszú Katinka egy arany- és két ezüstérmet szerzett a Kaposváron redezett rövidpályás úszó országos bajnokság szombati zárónapján.

Hosszú ezúttal is három versenyszámot vállalt, de az előző napokkal ellentétben - eddig kilencből kilencben diadalmaskodott - ezúttal egyben, 100 méter pillangón bizonyult a legjobbnak. A háromszoros olimpiai bajnok 50 méter mellen Szurovcsák Ivett, míg 200 méter gyorson Jakabos Zsuzsanna mögött ért második helyen a célba.

Késely Ajna 1500 méter gyorson Hosszú Katinka 2016-os országos csúcsát megjavítva győzött, míg Bohus Richárd 50 méter háton saját országos rekordjánál volt gyorsabb 3 századmásodperccel. A női 4x100 méteres vegyesváltók küzdelmeit a győriek nyerték magyar csúccsal.

Eredmények:
Férfiak:
4x100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:28.20 perc

4x50 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Szabó Szebasztián, Takács Krisztián) 1:25.28
2. BVSC-Zugló 1:27.06
3. Kőbánya SC 1:30.86

Nők:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára) 4:02.13 perc