Babos Tímea sima győzelemmel kezdett Ausztráliában

2019 US Open - Day 4 GettyImageRank2 SPORT TENNIS grand slam us open tennis championships
Babos Tímea úgy érzi, ilyen körülmények között nem kellene versenyeket rendezni
Győzelemmel kezdte az adelaide-i kemény pályás WTA-torna selejtezőjét Babos Tímea, miután 6:3, 6:1-re legyőzte a svéd Mirjam Björklundot.

A világranglista 87. helyén álló Babos rögtön az első gémben elvette ellenfele adogatását, aki azonban gyorsan visszabrékelt. Babos az ötödik játékot ismét fogadóként nyerte, majd 5:3-as vezetésnél egy harmadik brékkel lezárta az első szettet.

A második játszmában semmire nyerte az első gémet, majd újabb bréklabdákhoz jutott, de Björklund ezeket még tudta hárítani, és egyenlített. Innentől kezdve viszont már nem nyert több játékot, Babos kétszer is brékelt, 5:1-nél pedig 3. meccslabdáját kihasználta, és 74 perc alatt továbbjutott.

Amennyiben megnyeri következő találkozóját, úgy főtáblára jut az Australian Open főpróbájának tartott tornán.