Bejutott a legjobb 16 közé Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa az Australian Openen, miután két szettben legyőzte az Asleigh Barty-Julia Görges ausztrál-német duót.

Babosék borzalmasan kezdték a találkozót, kétszer is elveszítették adogatásukat, és 4-0-s hátrányba kerültek az egyesben világelső Barty és német társa ellen. Ekkor azonban nagyot fordult a mérkőzés, az ötödik gémet óriási küzdelemben brékkel nyerte a világbajnok páros, majd erre a lendületre építve 4-4-nél egyenlített, 5-5-nél brékelt, végül 7-5-re megnyerte a játszmát.

A második játszma is hasonlóan alakult, de itt 1-1 után Babosék kerültek brékelőnybe, ezt azonban elvesztették 3-3-nál. 4-4-es állásnál a második kiemelt kettős újra elvette ellenfele adogatását, a magyar teniszező pedig az utolsó gémben semmire hozta saját szervagémjét, így végül két szettben, 90 perc alatt jutottak be a legjobb 16 közé.

Australian Open, női páros, második forduló:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Ashleigh Barty, Julia Görges (ausztrál, német) 7:5, 6:4