Összecsaphat Rafa Nadal és az őt kigúnyoló ausztrál fenegyerek

tennis Horizontal
Spain's Rafael Nadal (R) shakes hands with Australia's Nick Kyrgios (L) after Nadal won their men's singles second round match on the fourth day of the 2019 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 4, 2019. (Photo by Adrian DENNIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Sima háromszettes mérkőzésen győzte le honfitársát, Pablo Carreno Bustát a világelső spanyol Rafael Nadal a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

Az első helyen kiemelt, 19-szeres Grand Slam-bajnoknak mindössze 1 óra 41 percre volt szüksége a sikerhez a 27. helyen rangsorolt rivális ellen.
Ellenfele a hazaiak fenegyereke, Nick Kyrgios lesz, aki öt szettben, majdnem négy és fél óra alatt győzte le az orosz Karen Hacsanovot. Nadal és Kyrgios csatája több szempontból is pikáns lesz, legutóbb például az ausztrál kigúnyolta a notórius időhúzó spanyolt.

Nadalhoz hasonlóan könnyedén tudta le harmadik körös meccsét a negyedik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev, aki szintén három játszmában búcsúztatta a saját közönsége előtt szereplő Alexei Popyrint.
Az osztrák Dominic Thiemnek már egy kicsit nehezebb dolga volt, mivel csak négy szettben tudta legyűrni az amerikai Taylor Fritzet, ugyanakkor a hetedik kiemelt német Alexander Zverev és a tizedikként rangsorolt francia Gael Monfils egyaránt háromjátszmás mérkőzésen harcolta ki a nyolcaddöntőbe jutást.

Wimbledonban Kyrgios Nadal testét célozta a labdával Forrás: AFP/Adrian Dennis

A nőknél a második kiemelt cseh Karolina Pliskova nem bírt a 30. helyen rangsorolt orosz Anasztazia Pavljucsenkovával, míg az ötödik kiemelt ukrán Jelena Szvitolinát a spanyol Gabrine Muguruza búcsúztatta két sima szettben.

A negyedik kiemelt román Simona Halep ugyanakkor nagyon magabiztosan, két játszmában verte a kazah Julija Putyincevát, és jutott így a legjobb 16 közé.

Wawrinka (svájci, 15.)-Isner (amerikai, 19.) 6:4, 4:1-nél Isner feladta
Kyrgios (ausztrál, 23.)-Hacsanov (orosz, 16.) 6:2, 7:6 (7-5), 6:7 (6-8), 6:7 (7-9), 7:6 (10-8)
Rubljov (orosz, 17.)-Goffin (belga, 11.) 2:6, 7:6 (7-3), 6:4, 7:6 (7-4)