A 2018-as siker és a 2019-es döntőbeli vereség után zsinórban harmadik alkalommal szerepelhet a női párosok döntőjében Babos Tímea az Australian Openen.

Az év első Grand Slam-tornáján Babos ezúttal is a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán szerepel. A magyar-francia duó a második kiemelt a tornán, az elődöntőben két szettben (7:5, 6:2) nyert a hetedik kiemelt tajvani páros, Csan-Hao Csing és Chan Latisa ellen.

Babos Tímea (b) és a francia Kristina Mladenovic Forrás: MTI/EPA/Lynn Bo Bo

A Margaret Court Aranában 5:5-nél jött az első brék Babosék jóvoltából, majd Mladenovic kiszerválta a szettet. A folytatásban a magyar-francia kettős rögtön elvette riválisa adogatását, majd 3:1 után ismét, aztán 5:2-nél a végig remekül ütő Mladenovic könnyedén hozta a szerváját, ami már a győzelmet jelentette. A találkozó 1 óra 25 percig tartott.

Babos kilencedik - női párosban a hetedik - Grand Slam-döntője pénteken magyar idő szerint reggel 6 órakor kezdődik, az ellenfél az első helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh páros lesz.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Csan Hao-Csing, Csan Latisa (tajvani, 7.) 7:5, 6:2