Korábbi top 20-as teniszezőt vert Balázs Attila

tennis Horizontal
Hungary's Attila Balazs hits a return to Serbia's Dusan Lajovic during the Umag 2019 ATP tennis final match on July 21, 2019. (Photo by Denis LOVROVIC / AFP)
Balázs Attila nyolcaddöntőbe jutott a Rio de Janeiróban zajló, 1,9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, miután az első fordulóban két játszmában legyőzte az uruguayi Pablo Cuevast.

A szerencsés vesztesként főtáblára került Balázs Attila (a világranglistán 106.) a verseny eredményközlője alapján végig kézben tartotta az 1 óra 30 perces keddi mérkőzést.

Balázs végig magabiztosan hozta az adogatógémjeit, az első szettben 5:4-es vezetését követően egy brékkel került szettelőnybe, majd a második játszmában 4:3 után vette el Cuevas (46.) szervajátékát.

A magyar teniszező a nyolcaddöntőben a brazil Thiago Monteiróval találkozik, ő a 88. helyen áll a világranglistán.

Balázs Attila-Pablo Cuevas (uruguayi) 6:4, 6:3