A koronavírus miatt üres utcákon, szurkolók nélkül rendezték meg a tokiói maratont

Tokió, 2020. március 1. A tokiói maraton rajtja 2020. március 1-jén. A szervezők a koronavírus-járvány miatt 38 ezer amatőr nevezését mondták vissza, csak a profik és kerekesszékesek indulhattak. MTI/EPA/Ota Kijosi
A nőknél izraeli, a férfiaknál etióp győzelem született a tokiói maratonon, amit a koronavírus miatt gyakorlatilag üres utcákon rendeztek meg, 38 ezer helyett alig néhány száz indulóval.

A japán főváros legnagyobb utcai futóversenyének rendezői február közepén valamennyi, azaz mintegy 37 ezer amatőr futó nevezesét visszavonták, így vasárnap reggel csak néhány száz profi rajtolhatott el a sporteseményen, akik szinte végig üres utcákon teljesítették a 42,195 km-es távot.

Így nézett ki a verseny rajtja:

A képen a 2019-es és a 2020-as tokiói maraton rajtja:

A versenyt végül a férfiaknál a címvédő etióp Birhanu Legese nyerte 2 óra 4 perc 15 másodperces idővel, míg a nőknél az izraeli Lonah Korlima Chemtai Salpeter győzött 2:17.45 órás pályacsúccsal.