A belga szupertehetség nyerte a lengyel körversenyt

WIELRENNEN CYCLISME TOUR DE POLOGNE RONDE VAN POLEN TDP RVP
Remco Evenepoel a balesetet szenvedett csapattársa, Fabio Jakobsen rajtszámával
Az országúti kerékpársport legnagyobb tehetségének tartott Remco Evenepoel nyerte a vasárnap befejeződött lengyel körversenyt.

A mindössze 20 éves kerekes szombaton óriási, majdnem kétperces előnnyel diadalmaskodott az ötnapos viadal egyetlen hegyi szakaszán, vasárnap a krakkói befutóig pedig könnyedén őrizte meg tetemes előnyét.

Remco Evenepoel a balesetet szenvedett csapattársa, Fabio Jakobsen rajtszámával Forrás: BELGA via AFP/Tomasz Markowski / Forum

A belga versenyző mögött a dán Jakob Fuglsang 1:52 perces hátránnyal lett második, míg harmadikként a Vuelta a Espana 2018-as brit győztese, Simon Yates zárt.

Az időfutamban fiatal kora ellenére már Európa-bajnok és világbajnoki ezüstérmes Evenepoelnak ez volt az első diadala a World Tour-sorozathoz tartozó több napos körversenyen.

A sportág legrangosabb sorozatában a két egynapos verseny mellett - Strade Bianche és Milánó-Sanremo - ez volt az első több napos viadal a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után.