Olasz győzelem a kerékpár-Eb mezőnyversenyén

cycling Horizontal
Italy's Giacomo Nizzolo (R) crosses the finish line to win ahead of France's Arnaud Demare (C) and Germany's Pascal Ackermann (L) during the European Elite men road cycling championships in Plouay, western France, on August 26, 2020. (Photo by Damien MEYER / AFP)
Giacomo Nizzolo nyerte a férfi mezőnyversenyt az országúti kerékpárosok Európa-bajnokságának szerdai versenynapján, a franciaországi Plouay-ben.

Az aranyéremről sprinthajrá döntött, a kiváló felvezetést kapott friss olasz bajnok Nizzolo pedig negyedkeréknyivel előzte meg a francia bajnok Arnaud Démare-t. Harmadikként - akárcsak tavaly Alkmaarban - a német Pascal Ackermann zárt.

A 177 kilométeres viadalon nem állt rajthoz a tavaly aranyérmes Elia Viviani, akit klubja, a Cofidis nem engedett el, mivel a szombaton kezdődő Tour de France-ra készül.

A 31 esztendős Nizzolo sorozatban a harmadik olasz győztese a számnak, Viviani tavalyi sikere előtt 2018-ban a most segítőként dolgozó Matteo Trentin diadalmaskodott.
Korábban Vas Kata Blanka hatodik helyen ért célba az U23-as női mezőnyversenyben.

Eredmény (a kontinensviadal honlapja alapján)