Serena Williams 103. alkalommal nyert a US Openen, Andy Murray kiesett

Serena Williams tenisz US Open
NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 03: Serena Williams of the United States returns a volley during her Women’s Singles second round match against Margarita Gasparyan of Russia on Day Four of the 2020 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 3, 2020 in the Queens borough of New York City. Matthew Stockman/Getty Images/AFP
A női verseny legnagyobb sztárja, Serena Williams visszafogottabb játékkal is nyert az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójában, Viktoria Azarenka pedig legyőzte fehérorosz honfitársát, az ötödik helyen kiemelt Arina Szabalenkát.

A 24. egyéni Grand Slam-diadalára hajtó amerikai az orosz Margarita Gaszparjan elleni csütörtöki meccsén az első játszmában sokkal jobban játszott riválisánál, a másodikban viszont többet hibázott, kétszer is eladta brékelőnyét. A szettet azonban így is megnyerte, miután 5:4-es vezetésénél újra elvette riválisa adogatójátékát.

A hatszoros US Open-bajnok Williamsnek - aki a legutóbbi két US Openen a döntőben veszített - ez volt karrierje 103. győzelme a New York-i viadalon.

A harmadik fordulóban honfitársa, a 2017-es bajnok Sloane Stephens lesz az ellenfele, aki a fehérorosz Olga Govorcovát győzte le könnyedén.

A fehéroroszok közül Govorcova mellett az ötödik helyen kiemelt Szabalenka számára is véget ért az egyéni verseny, miután korábbi világelső honfitársával szemben nem volt ellenszere. A múlt heti, Cincinnatiből ugyancsak New Yorkba áthelyezett tornán diadalmaskodó Azarenka végig uralta a mérkőzést, mindössze négy játékot veszített és 69 perc alatt győzött.

A férfiaknál az első fordulóból négy és fél órás csata végén továbbjutott Andy Murray láthatóan nem tudott feltöltődni a második körre és három szettben kikapott a 15. helyen kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime-től. A csípőprotézissel játszó, háromszoros GS-győztes skót a meccs után azt mondta: fizikailag még nem áll készen arra, hogy az ilyen komoly terhelést kibírja, s azért fog dolgozni, hogy jövőre ilyen problémája már ne legyen.

Tenisz, US Open, New York City, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
férfiak:
Medvegyev (orosz, 3.)-O'Connell (ausztrál) 6:3, 6:2, 6:4
Berrettini (olasz, 6.)-Humbert (francia) 6:4, 6:4, 7:6 (8-6)
Auger-Aliassime (kanadai, 15.)-Murray (brit) 6:2, 6:3, 6:4
Pospisil (kanadai)-Raonic (kanadai, 25.) 6:7 (1-7), 6:3, 7:6 (7-4), 6:3
Wolf (amerikai)-Carballes Baena (spanyol) 6:2, 6:4, 6:3
Caruso (olasz)-Escobedo (amerikai) 3:6, 6:4, 6:3, 6:4
korábban közölt eredmények:
FUCSOVICS MÁRTON-Grigor Dimitrov (bolgár, 14.) 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 3:6, 6:4, 6:1
Thiem (osztrák, 2.)-Nagal (indiai) 6:3, 6:3, 6:2
Bautista (spanyol, 8.)-Kecmanovic (szerb) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Rubljov (orosz, 10.)-Barrere (francia) 6:2, 6:4, 7:6 (7-4)
Hacsanov (orosz, 11.)-Kuznyecov (orosz) 6:3, 6:4, 6:1
De Minaur (ausztrál, 21.)-Gasquet (francia) 6:4, 6:3, 6:7 (6-8), 7:5
Ruud (norvég, 30.)-Ruusuvuori (finn) 6:4, 6:3, 6:2
Cilic (horvát, 31.)-Gombos (szlovák) 6:3, 1:6, 7:6 (7-2), 7:5
Tiafoe (amerikai)-Millman (ausztrál) 7:6 (8-6), 3:6, 1:6, 6:3, 6:3