Giro: a világbajnok nyerte a szombati időfutamot, Valter Attila egy helyet javított

2020.10.17. 17:42

Filippo Ganna a szombati időfutam megnyerésével harmadik szakaszgyőzelmét aratta a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyen, a 24. Valter Attila egy helyet lépett előre összetettben, amelyben Joao Almeida növelte előnyét riválisai előtt.

A 14. szakaszon, a Conegliano és Valdobbiadene közötti 34,1 kilométeres egyéni időfutamon egy kategorizált emelkedő nehezítette a versenyzők dolgát.

Az Ineos Grenadiers 24 éves - "Top Ganna" becenevű - olasz bringása a nyitó időfutam magabiztos megnyerése és az ötödik szakaszon aratott meglepetésgyőzelme után pályafutása első háromhetesén, hazai közönség előtt már harmadszor ünnepelhetett.

Filippo Ganna harmadik szakszát nyerte az idei GirónForrás: AFP/Luca Bettini

A szám aktuális vb-aranyérmese mögött csapattársa, a kétszeres időfutam-világbajnok ausztrál Rohan Dennis lett a második, míg a harmadik legjobb időt az amerikai Brandon McNulty tekerte, aki ezzel összetettben a negyedik helyre jött előre.

Valter közel három percet kapott Gannától, ezzel 24. helyen zárt, másodpercekkel elmaradva a spanyol időfutambajnok Pello Bilbaótól és a négyszeres Grand Tour-győztes Vincenzo Nibalitól. A CCC magyar versenyzője összetettben egy helyet lépett előre.A rózsaszín trikós Almeida hatodik helyen zárta az időfutamot másfél perc hátránnyal. Az összetettben így egyedül Wilco Kelderman maradt egy percen belül hozzá képest, a végső sikerre esélyes többi versenyző hátránya 2-4 perc körül van.

14. szakasz, Conegliano-Valdobbiadene, 34,1 km, egyéni időfutam:
1. Filippo Ganna (olasz, Ineos Grenadiers) 42:40.47 perc
2. Rohan Dennis (ausztrál, Ineos Grenadiers) 26 másodperc hátrány
3. Brandon McNulty (amerikai, UAE) 1:09 perc hátrány
...6. Joao Almeida (portugál, Deceuninck - Quick-Step) 1:31 p h.
...9. Wilco Kelderman (holland, Sunweb) 1:47 p h.
...22. Pello Bilbao (spanyol, Bahrain-McLaren) 2:53 p h.
23. Vincenzo Nibali (olasz, Trek-Segafredo) 2:54 p h.
24. Valter Attila (CCC) 2:59 p h.
...27. Domenico Pozzovivo (olasz, NTT) 3:01 p h.
...29. Jakob Fuglsang (dán, Asztana) 3:13 p h.

...21. Valter 26:51 p h.

A hétfői szünnap előtt vasárnap a Base Area Rivolto és Piancavallo közötti 185 kilométer megtétele és hegyi befutó vár a mezőnyre, amely összesen 3497,9 kilométert teker a 103. Giro d'Italián, amíg jövő vasárnap célba ér Milánóban.