Hibátlan síeléssel nyert a horvát óriás-műlesikló a szakadó hóesésben - videó

Filip Zubcic alpesi sí
Croatia's Filip Zubcic competes during the second run of the men's giant slalom event of the FIS Alpine Ski World Cup, in Santa Caterina di Valfurva, northern Italy, on December 5, 2020. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)
Filip Zubcic nyerte a férfi alpesi síelők világkupa-sorozatának szombati óriás-műlesiklását, az olaszországi Santa Caterinában.

A horvát versenyző az első futamban a hatodik időt érte el, a másodikban viszont nagyon jól jött le, és megelőzte az előtte állókat. Az első lecsúszás alkalmával leggyorsabb szlovén Zan Kranjecet 12 századmásodperccel verte meg összesítésben. A 27 éves Zubcicnak a szombati volt pályafutása második vk-győzelme.

A harmadik helyen az első futam után még második svájci Marco Odermatt végzett a sűrű hóesésben rendezett viadalon. Az összetettben vezető francia Alexis Pintureault ötödik lett.

Vasárnap ugyancsak óriás-műlesiklást rendeznek az olaszországi helyszínen.

Alpesi sí, világkupa, Santa Caterina, férfi óriás-műlesiklás:
1. Filip Zubcic (horvát) 2:15.06 perc (1:05.03, 1:10.03)
2. Zan Kranjec (szlovén) 2:15.18 (1:04.34, 1:10.84)
3. Marco Odermatt (svájci) 2:15.36 (1:04.80, 1:10.56)

A szakági vk állása 2 verseny után(még 9 van hátra): 1. Odermatt 140 pont, 2. Lucas Braathen (norvég) és Zubcic 122-122

Az összetett vk állása 3 futam után(még 35 van hátra): 1. Alexis Pinturault (francia) 195 pont, 2. Zubcic 148, 3. Odermatt 140