Fucsovics Márton negyeddöntős a rotterdami tenisztornán

tennis Horizontal
Hungary's Marton Fucsovics reacts after winning against Switzerland's Stan Wawrinka during their men's singles match on day three of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on February 10, 2021. (Photo by William WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán.

A világranglista 59. helyezettje a csütörtöki nyolcaddöntőben a spanyol Alejandro Davidovich Fokinát (51.) győzte le két szettben.

Az első játszma hullámzóan alakult, a magyar teniszező kétszer, ellenfele háromszor veszítette el adogatójátékát, majd ötven percet követően Fucsovics került előnybe (6:3). Mivel a második felvonásban is három alkalommal nyerte el Davidovich Fokina szervajátékát, és mindkét szettben az ő sikerével zárultak a hosszú játékok, végül 1 óra 33 perc alatt magabiztosan győzött (6:2).

A nyíregyházi sportoló öt ászt szervált a meccsen, spanyol riválisa egyet sem.
Fucsovics ellenfele a negyeddöntőben a világranglistán 56. helyezett amerikai Tommy Paul lesz pénteken este.