Fucsovics Márton a négy közé jutott Rotterdamban

tennis Horizontal
Hungary's Marton Fucsovics reacts on a point against Canada's Milos Raonic during their men's singles match on day five of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on February 12, 2021. (Photo by Brandon MALONE / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Fucsovics Márton elődöntőbe jutott az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán.

A világranglista 59. helyezettje a pénteken késő este kezdődött, és éjfél után véget ért negyeddöntőben 6:4, 6:3-ra győzte le az amerikai Tommy Pault (56.).

Paul eleinte sok mozgással, rendkívül labdabiztosan teniszezett, ám magyar ellenfele gyorsan felvette vele a versenyt. Fucsovics az első szettben 2:3 után sorozatban három játékot nyert, egyre pontosabban játszott, az amerikai viszont egyre többet hibázott, így 44 perc után a sokkal jobban összpontosító nyíregyházi sportoló 6:4-es sikerével ért véget a játszma.

A második szett elején Fucsovics rögtön elnyerte Paul adogatójátékát, amit az amerikai némileg váratlanul csakhamar visszavett, ám a magyar egy 14 perces játék végén újfent brékelőnybe került. Ahogy csütörtökön a spanyol Alejandro Davidovich Fokina ellen, úgy ezúttal is szinte minden hosszú labdamenetet és hosszú játékot Fucsovics nyert meg. Tommy Paul a szett végjátékában már kedvetlennek tűnt, a magyar teniszező viszont kihasználta ezt, remekül küzdött, és 1 óra 42 perc után győzelmet ünnepelhetett (6:3).

Fucsovics első alkalommal jutott elődöntőbe ATP 500-as kategóriájú tornán, következő ellenfele pedig a horvát Borna Coric lesz - szombaton 19.30-tól -, akivel eddig háromszor találkozott, és mindháromszor kikapott tőle.