A kajakpáros magabiztos futamgyőzelemmel jutott döntőbe az olimpiai pótkvalifikációs viadalon

Béke Kornél, Varga Ádám kajakpáros
Magabiztos futamgyőzelemmel döntőben a kajakpáros is
A Béke Kornél, Varga Ádám kajakpáros magabiztos győzelmet aratott az 1000 méter szerda esti középfutamában, ezzel - a többi magyar egységhez hasonlóan - bejutott a csütörtöki fináléba Szegeden az európai kajak-kenusok olimpiai pótkvalifikációs viadalán.

A KSI fiatal kettőse az előfutamban csak a negyedik helyen végzett, így "pótvizsgára" kényszerült, de ezen remekül megfelelt, senki nem veszélyeztette a sikerét.

Magabiztos futamgyőzelemmel döntőben a kajakpáros is Forrás: Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Csütörtökön tehát mind a négy hazai hajó harcba szállhat majd a tokiói kvótákért: Bodonyi András C-1 1000 méteren, Csizmadia Kolos K-1 200 méteren, az Adolf Balázs, Fejes Dániel duó pedig C-2 1000 méteren lesz ott a fináléban. K-1 200 és C-2 1000 méteren az első két hely ér olimpiai indulási jogot, míg K-2 1000, illetve C-1 1000 méteren csak a győztes örülhet.

A kvótát az országnak szerzik a versenyzők, nem saját maguknak. A magyar válogatott az elérhető 18-ból eddig 14 kvótát gyűjtött be, 5 férfi kajakost, 6 női kajakost és 3 női kenust.

Az európai olimpiai pótkvalifikációs verseny csütörtöki programja:
döntők 11.00 (férfi C-1 1000 m 11.24)
paraverseny, döntők 17.20
döntők 18.32 (férfi K-1 200 m 18.39, férfi C-2 1000 m 18.46, férfi K-2 1000 m 18.55)