A már tokiói kvótás Major Veronika a hetedik helyen végzett női sportpisztolyban az Eszéken zajló olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon.

A keszthelyi versenyző az alapversenyben 584 kört ért el és az ötödik helyen jutott fináléba. A döntőben mindenki nulláról indult és négy ötös sorozat után esett ki az első lövő, majd minden újabb ötös kör után a következő. A lövésekből a 10,2 körnél jobbak értek pontot.

Major nem kezdett jól, az első szakaszban csupán egy pontja volt, majd a következőben négyet ért el, a harmadikat viszont csak két találattal zárta, a negyediket pedig újra néggyel. Ezzel a hetedik helyen állt és folytathatta a versenyt, a következő öt lövésben azonban nem tudott javítani, kettő pontot lőtt, így pedig 13-mal kiesett és a hetedik helyen zárt. A versenyt a francia Mathilde Lamolle nyerte meg.

Korábban az alapversenyben Sike Renáta a 10. helyen zárt, egy körrel lemaradva a döntőről és az olimpiai kvótáról, míg Csonka Zsófia a 27. lett.