Fucsovics Márton továbbjutott az Eastbourne-ben zajló füves pályás tenisztorna első fordulójából, kedden este.

A világranglistán 49. helyezett magyar játékos a 64. helyen álló szlovén Aljaz Bedenével csapott össze. A korábbi két találkozójukat - 2017-ben Isztambulban és 2014-ben egy olaszországi challenger-versenyen - az ellenfél nyerte. A 31 éves Bedene 2015 és 2017 között brit színekben indult, majd ismét szlovénná lett, de továbbra is Angliában él.

Harmadik találkozójukat Fucsovics kezdte jobban (3:0), ám Bedene 4:4-nél egyenlített, és az első szett végül rövidítésben dőlt el a magyar teniszező javára.

A második felvonásban a szlovén játékos hatékonyabban szervált, egyszer elnyerte ellenfele adogatójátékát, és ez elegendő volt számára a magabiztos egyenlítéshez.

Fucsovics három szettben győzött Forrás: AFP/Christophe Archambault

A harmadik szett közepén Bedene ápolást kért, de folytatni tudta a meccset. A játékrész hajrájában 6:5-nél Fucsovics fogadóként 30-15-re vezetett, tehát két labdára volt a győzelemtől, ám ezúttal is rövidítésre került sor, amelyben a magyar bizonyult jobbnak, így 2 óra 43 perc után továbbjutást ünnepelhetett.

Fucsovics következő ellenfele a dél-koreai Kvon Szun Vu (77.) lesz, akinek szerencsés vesztesként nem kellett pályára lépnie az első fordulóban.