Igazi teniszthrillert hozott a két szupertehetség meccse - videó

Western & Southern Open - Day 7 GettyImageRank2 wta tour atp tour tennis Horizontal SPORT TENNIS
MASON, OHIO - AUGUST 21:Alexander Zverev of Germany celebrates his win over Stefanos Tsitsipas of Greece during the semifinals of the Western & Southern Open at Lindner Family Tennis Center on August 21, 2021 in Mason, Ohio. Matthew Stockman/Getty Images/AFP (Photo by MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A német Alexander Zverev lesz az orosz Andrej Rubljov ellenfele a Cincinnatiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyének döntőjében.

A tornán harmadik helyen kiemelt Zverev a szombati elődöntőben három szettben múlta felül a másodikként rangsorolt Cicipaszt. Már az első játszma - amelyet a friss olimpiai bajnok nyert meg 6-4-re - is szenzációs labdameneteket hozott, a másodikban viszont a remekül teniszező görög játékos nyert, így döntő szettre került sor.

A találkozó döntő játszmája még nagyobb izgalmakat tartogatott, és csak a rövidítésben dőlt el. Ott a német 3-3 után sorozatban három labdamenetet nyert meg, majd második meccslabdájával lezárta a 2 óra 43 perces ütközetet.

A cincinnati tenisztorna fináléban Zverev ellenfele az első helyen kiemelt Medvegyevet búcsúztató Rubljov lesz. A mérkőzés magyar idő szerint vasárnap 22:30-kor kezdődik.