A harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz megszenvedett a 2012-es US Open-győztes Andy Murray-vel, miután a 34 esztendős brit játékos a szetteket tekintve már 2-1-re vezetett, de végül sikerült fordítania (2:6, 7:6 (9-7), 3:6, 6:3, 6:4). Murray szerint az ellenfele viselkedése vállalhatatlan volt.

"Vállalhatatlan volt ez az egész, és ezt ő is pontosan tudja" – mondta Andy Murray, aki szerint

csalás történt, ugyanis Cicipasz 20 perceket tölt kint a vécén.

Az ATP-világranglistán harmadik helyen álló Cicipasz kétszer is szünetet kért a meccsen. Először a harmadik, elvesztett játékrészt követően orvosi szünetet kért a lába miatt, majd

a negyedik, sikerrel megvívott szett után egy nagyjából tízperces WC-szünetet. Ez utóbbit sérelmezte Murray, aki elmondta, hogy nagyon csalódott,

és szerinte a játékmegszakítások nagyban befolyásolták a végeredményt.