A kerékpáros Ocelka Róbert - guide-jával, Nagy Gergellyel - a nyolcadik, Wermeser Zsombor pedig a 14. helyen végzett kategóriája országúti mezőnyversenyében a tokiói paralimpián.

A látássérült Ocelka (B1) két ellenfelét előzte meg a 118,8 kilométeres távon. A győzelmet a holland Vincent ter Schure harcolta ki 2:59:13 órával. A magyar bringást és tandempilótáját körhátránnyal rangsorolták.

Korábban, az Izu Velodrómban a kilencedik helyen végzett az 1000 méteres időfutamban és tizedik lett a 4000 méteres üldözéses versenyben, majd országúton a nyolcadik helyen zárt az egyéni időfutamban.

Ocelka Róbert a nyolcadik helyen végzett az országúti mezőnyversenyben Forrás: Ocelka Róbert/Facebook

A dongalábbal született Wermeser (C4-5), aki az épek mezőnyében is rendszeresen rajthoz áll, 2:34:30 óra alatt tekerte le a 92,4 kilométert. Az első helyen a francia Kevin le Cunff végzett 2:14:49 órával a 25 fős mezőnyben.

A magyar kerékpáros pályán hetedik lett a 4000 méteres üldözéses versenyben és 20. az 1000 méteres állórajtos időfutamban, majd országúton hetedikként végzett az egyéni időfutamban.