Olimpikonok sikere a sportlövő országos bajnokságon

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, 2021.07.27. Péni István, légpuska, Mészáros Eszter
Tokió, 2021. július 27. A Mészáros Eszter, Péni István kettős a légpuskások vegyescsapatának középdöntője után, a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a tokiói Aszaka Lőtéren 2021. július 27-én. A hetedik helyen végzett a kettős. MTI/Kovács Tamás
Három olimpiai számban is győztest hirdettek a sportlövők 25, 50 méteres budapesti országos bajnokságának második napján: Sike Renáta, illetve Péni István és Mészáros Eszter győzött.

A Fehér úti Nemzeti Lőtéren rendezett versenyen a legnagyobb izgalmakat szombaton a férfi kisöbű puskások 3x40 lövéses összetett száma tartogatta, amelyben Péni István szétlövésben szerezte meg az aranyérmet a szintén UTE-s Hammerl Soma előtt. Mindketten 461,1 körrel fejezték be a versenyt, majd a ráadásban Péni 10,1-et, Hammerl 9,2 kört lőtt. A harmadik helyen a Komárom VSE versenyzője, Pekler Zalán végzett 449,6 körrel. Az alapversenyben a legjobb eredményt Péni érte el 1185-tel. A csapatversenyben az UTE "A" együttese (Péni, Hammerl, Prágai Patrik) győzött 3507 körrel. A Komárom VSE (3463) zárt a második, a BHSE (3396) pedig a harmadik helyen - a hazai szövetség tájékoztatása szerint.

Péni István a lőállásban Forrás: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

A női kisöbű puska 3x40 lövéses összetett versenyszámában az alapversenyben 1170 körrel első Bajos Gitta a döntőt az ötödik helyen fejezte be. A számot a Gödöllői EAC olimpikonja, Mészáros Eszter nyerte meg 462,6 körös döntős országos rekorddal. Második lett Dénes Eszter (UTE) 456,9, harmadik pedig Toma Dorina (UTE) 446,1 körrel. Csapatban az UTE "A" hármasa (Dénes, Toma, Tarr Vivien) 3474 körrel végzett az élen, a második helyet a Gödöllői EAC (3430), a harmadikat a Komárom VSE (3428) érdemelte ki.

A női sportpisztolyban - Major Veronika és Csonka Zsófia távollétében - Sike Renáta, a BHSE versenyzője lett a magyar bajnok 28 találattal, az alapversenyben 580 körrel első Fábián Sára Ráhel (KSI) végzett másodikként 25-tel, míg Palánki Klaudia (UTE) harmadikként 21-gyel. Csapatban a Fábián mellett Komáromi Krisztina Pannával és Kovács Tamara Mónikával kiegészülő KSI lett aranyérmes 1699 körrel. A második BHSE 1688, a harmadik UTE 1657 körig jutott.