A holland Ellen van Dijk diadalmaskodott a női időfutamban hétfőn a Belgiumban zajló országúti kerékpáros világbajnokságon.
A szám címvédője, az idény végén visszavonuló holland Anna van der Breggen nem állt rajthoz, pályafutása utolsó világeseményén a szombati mezőnyversenyre koncentrál, ahol honfitársaiért fog dolgozni. Nem indult a 2019-es aranyérmes amerikai Chloé Dygert Owen sem.
A 30,3 kilométer hosszú távon, gyakorlatilag sík terepen a másfél héttel ezelőtti Európa-bajnokságon ezüstérmes Van Dijk az esélyesekhez képest viszonylag korán rajtolt, de nagyszerűen teljesített és 50,377 km/órás átlagsebességgel diadalmaskodott. A 34 éves versenyző 2013 után pályafutása második időfutam-világbajnoki címét szerezte.
30.3Km in 36:05.28 averaging 50.377Km/h
— UCI (@UCI_cycling) September 20, 2021
This is the finish of your new World Champion @ellenvdijk#Flanders2021pic.twitter.com/rxxx0m1TnJ
Másodikként a regnáló Európa-bajnok, a tavalyi vb-n és az olimpián is ezüstérmes svájci Marlen Reusser zárt, míg harmadikként az idei ötkarikás aranyérmes Annemiek van Vleuten végzett.
Az U23-as férfiak között a szám felnőtt magyar bajnoka, Fetter Erik 14. lett az időfutamon.
Női időfutam, világbajnok (Knokke-Heist - Bruges, 30,3 kilométer):
Ellen van Dijk (Hollandia) 36:05.28 perc
2. Marlen Reusser (Svájc) 10.29 másodperc hátrány
3. Annemiek van Vleuten (Hollandia) 24.02 mp h.