Milák Kristóf kétszer is országos csúcsot úszott 50 méter háton pénteken a Duna Arénában zajló rövidpályás világkupa második napján, melyen hivatalosan is elbúcsúztatták a tokiói olimpiát követően visszavonult Cseh Lászlót.

Milák, a Honvéd olimpiai bajnok klasszisa a délelőtti előfutamok során még "csak" öt századot faragot Bohus Richárd 2019-es, 23.39 másodperces rekordjából, az esti döntőben azonban közel három tizeddel ennél is gyorsabb volt, 23.08 másodpercre javítva idejét. Ugyanebben a számban Szabó Szebasztián lett a harmadik: egyéni csúcsából (24.49) több mint egy másodpercet javítva 23.47-tel csapott célba.

A pillangón klasszis Milák Kristóf háton és gyorson is megvillantotta a klasszisát Forrás: MTI/Kovács Tamás

Milák 100 méter gyorson is a dobogóra állhatott, harmadikként zárt, míg Kalmár Ákos 1500 méter gyorson, Jakabos Zsuzsanna 400 méter vegyesen, Kós Hubert pedig 200 méter pillangón lett második.

A versenynap legfontosabb pillanatai csak a döntők után következtek, ugyanis ekkor rendezték a tokiói olimpia után visszavonult Cseh László búcsúztatását.

A többek között négyszeres olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes, világ- és Európa-bajnok klasszist álló ovációval, hosszan tartó tapssal fogadta a közönség, majd az ünnepelt mind a négy úszásnemben teljesített egy hosszt.

Először pillangón pályatársával, a hozzá hasonlóan a tokiói játékok után visszavonult, a közönség soraiból "meglepetésszerűen" kiválasztott Bernek Péterrel tempózott, majd a 200 méter hát 1980-as, moszkvai olimpiai aranyérmese, Wladár Sándor, a Magyar Úszó Szövetség elnöke csatlakozott hozzá.

Cseh László fantasztikus pályafutást tudhat maga mögött Forrás: MTI/Kovács Tamás

Ezt követően jött a 84 esztendős Kiss Miklós, aki az alapokra tanította Cseh Lászlót, ő mellen úszott a klasszissal. Pályafutása utolsó hosszára a világkupán részt vevő magyar úszók - akikhez csatlakozott a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka is - kísérték el Cseh Lászlót, a célba érkezést követően pedig közös vizes "pancsolás" következett, sőt, miután kiszállt a medencéből profi úszótól ritkán, a strandokon annál gyakrabban előforduló "bombával" Cseh László még visszaugrott.