Kropkó Péter, korábbi triatlonos és sikeres Ironman-versenyző gyermekei közül Márton ezüst, míg testvére, Márta bronzérmes lett szombaton a spanyolországi aquatlon világbajnokságon a juniorok között.
Kropkó Márton ezüstérmes lett a juniorok között Forrás: World Triathlon/Ben Lumley

A verseny eredményközlője alapján Kropkó Márton 30:03 perc alatt teljesítette az 1 kilométer úszásból, valamint 5 km futásból álló távot, és a férfiaknál az abszolút rangsorban a 16. helyen zárt Extremadurában.

Nővére 34:22 perc alatt ért célba, amivel a női abszolút rangsorban a 14. helyen végzett.

Ugyancsak szombaton, a paratriatlonosok portugáliai világkupáján, Alhandrában a PTS5-ös kategóriában Mocsári Bence második, Boronkay Péter hetedik helyen végzett a tízfős mezőnyben.