Filutás Viktor saját két évvel korábbi országos csúcsát megdöntve diadalmaskodott az egyéni üldözéses számban a pályakerékpáros országos bajnokságon a szlovéniai Novo mestóban szombaton.

Az országúti magyar bajnok 2019-ben Appeldornban tekert 4:26.645 perces időt, ebből több mint hét másodpercet faragva, 4:19.290 perces idővel diadalmaskodott. Filutás pontversenyben, valamint madisonban - Lovassy Krisztián párjaként - is bajnok lett.

Négy számban ünnepelhetett a nőknél Borissza Johanna, aki az egyéni üldözéses és a kieséses versenyszámban, valamint a pontversenyben is az élen zárt, és tagja volt a madisonban győztes kettősnek is.

A pályakerékpáros országos bajnokság szombati győztesei (a magyar szövetség tájékoztatása alapján):
férfiak:
egyéni üldözéses: Filutás Viktor (Giotti Victoria-Savini Due) 4:19.290 perc - országos csúcs
kieséses verseny: Lovassy Krisztián (Epronex-GESU Bikewear Cycling)
madison: Lovassy, Filutás
sprint: Szalontay Sándor (Kőbánya Cycling Team)
pontverseny: Filutás
1 kilométeres időfutam: Szalontay