A világelső teniszsztár a címvédő legyőzésével jutott az adelaide-i torna döntőjébe

Adelaide International Tennis ATP Sport Horizontal
Ashleigh Barty bejutott a döntőbe
A női világelső ausztrál Ashleigh Barty sima mérkőzésen, két játszmában legyőzte az Adelaide-ben zajló, keménypályás tenisztorna női versenyén címvédőként rajthoz állt lengyel Iga Swiateket szombaton, így döntőbe jutott.

A második női elődöntőben Barty az első szettben két brékkel 33 perc után előnyhöz jutott, majd a második játszmában 1-1 után ismét elvette ötödikként rangsorolt ellenfele adogatójátékát, amelyből aztán kiszerválta a győzelmet. Az összecsapás 1 óra 28 percig tartott.

Ashleigh Barty bejutott a döntőbe Forrás: AFP/Michael Errey

Barty ellenfele a döntőben a hetedikként kiemelt kazah Jelena Ribakina lesz.

A két játékos korábban egyszer, 2020-ban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon mérkőzött meg egymással, Barty könnyed két szettben, 6:3, 6:2-re bizonyult jobbnak.