Társoldalunk:

A második aranyat, összességében a tizedik magyar téli olimpiai érmet szerezte meg Liu Shaoang

2022.02.13. 14:06

A rövidpályás gyorskorcsolya 500 méteres versenyében vasárnap aranyérmes Liu Shaoang gazdagította a magyarok érmes és pontszerző helyezéseit a téli olimpiákon. 

A férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó négy évvel ezelőtti és Liu Shaoang mostani, történelmi diadala mellett két ezüst, hat bronz, valamint hat negyedik, hét ötödik és öt hatodik hely a magyarok mérlege, ami 85 pontot (43 rövidpályás gyorskorcsolyában, 39 műkorcsolyában, 3 gyorskorcsolyában) jelent.

Liu Shaoang a virágceremóniánForrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A magyar helyezettek:
aranyérem (2):
2018, Phjongcshang:
Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolya, 5000 méteres férfi váltó)
2022, Peking:
Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m)

ezüstérem (2):
1948, St. Moritz:
Kékesy Andrea, Király Ede (műkorcsolya, páros)
1980, Lake Placid:
Regőczi Krisztina, Sallay András (műkorcsolya, jégtánc)

bronzérem (6):
1932, Lake Placid és 1936, Garmisch-Partenkirchen:
Rotter Emilia, Szollás László (műkorcsolya, páros)
1952, Oslo és 1956, Cortina d'Ampezzo:
Nagy László, Nagy Marianna (műkorcsolya, páros)
2022, Peking:
Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Krueger John-Henry (rövidpályás gyorskorcsolya, 2000 méteres vegyes váltó)
Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolya, 1000 m)

4. hely (6):
1932, Lake Placid:
Orgonista Olga, Szalay Sándor (műkorcsolya, páros)
1936, Garmisch-Partenkirchen:
Szekrényessy Piroska, Szekrényessy Attila (műkorcsolya, páros)
1948, St. Moritz:
Pajor Kornél (gyorskorcsolya, 10 000 m)
2006, Torino:
Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)
2018, Phjongcshang:
Bácskai Sára Luca, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Keszler Andrea, Kónya Zsófia (rövidpályás gyorskorcsolya, 3000 méteres női váltó)
2022, Peking:
Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)

5. hely (7):
1948, St. Moritz:
Király Ede (műkorcsolya)
1972, Szapporo:
Almássy Zsuzsa (műkorcsolya)
1976, Innsbruck:
Regőczi Krisztina, Sallay András (műkorcsolya, jégtánc)
2006, Torino:
Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)
2010, Vancouver:
Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Huszár Erika, Keszler Andrea (rövidpályás gyorskorcsolya, 3000 méteres váltó)
2018, Phjongcshang:
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolya, 500 és 1500 m)

6. hely (5):
1968, Grenoble:
Almássy Zsuzsa (műkorcsolya)
2010, Vancouver:
Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)
2014, Szocsi:
Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Lajtos Szandra (rövidpályás gyorskorcsolya, 3000 méteres női váltó)
2018, Phjongcshang:
Jászapáti Petra (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)
2022, Peking:
Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolya, 1500 m)