Ezüstérmet nyert Pekler Zalán pénteken az 50 méter puska három testhelyzetű versenyszámban a kairói sportlövő-világkupán.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a komáromi sportoló a 3x20 lövésből álló alapverseny során 585 kört lőtt, és a hatodik helyen jutott a nyolc közé, a döntő első szakaszából pedig a szlovák Patrik Janyval holtversenyben első helyezettként került a legjobb négybe.

Az érmekért zajló csatában már csak álló testhelyzetben lőttek az indulók, akik lövéseik után pontokat kaptak, a legjobb négyet, a legrosszabb eredményt elérő pedig egyet. Tíz lövés után az utolsó helyen állóé lett a negyedik hely, majd a következő öt lövés alapján a bronzérem talált gazdára.

A fináléban Pekler 16-10-re maradt alul szlovák riválisával szemben.

A 22 éves Pekler pályafutása első egyéni vk-érmét nyerte Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 22 éves Pekler pályafutása első egyéni vk-érmét nyerte, és Kairóban a magyarok második érmét szerezte, szerdán ugyanis a Mészáros Eszter, Dénes Eszter, Bajos Gitta összeállítású női puskacsapat győzött a 10 méteres versenyszámban. Kedden Mészáros a negyedik helyen végzett a női légpuskások versenyében.